Bayram Tatili 9 Gün Oldu: Turizmcilerin Yüzü Güldü

urizmciler, bu yıl 20-21 Haziran günlerinin de idari izin sayılarak tatil sürecinin Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi 9 gün ilan edilmesine yönelik çağrıda bulunmuştu. Bu çağrıya karşılık buldu ve dokuz günlük tatil, turizm için büyük bir fırsat olarak değerlendiriliyor.

AKDENİZ VE EGE’DE DOLULUKLAR ARTIYOR

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, dokuz günlük tatilin otel doluluklarını ve iç turizmin hareketliliğini artıracağını söyledi. Bayramın okulların kapanmasına denk gelmesi ve Almanya’daki Avrupa Futbol Şampiyonası’yla aynı zamana denk gelmesi de rezervasyonları olumlu etkileyecek.

YÜKSEK SEZON BAYRAMLA BAŞLAYACAK

Kavaloğlu, yüksek sezonun dokuz günlük şekilde başlamasının turizmciler için büyük bir imkan olduğunu ve bayramda yüzde 100 doluluk beklediklerini ifade etti. Kavaloğlu, Antalya, Kıbrıs ve Ege’de sanatçı programları ve çeşitli eğlence programları olduğunu da belirterek bayramın hem dinlenmek hem de eğlenmek için güzel bir fırsat olacağını söyledi.

BAZI OTELLER ŞİMDİDEN DOLDU

Kundu’daki bir otelin Genel Müdürü İsmail Çağlar, bayramda hemen hemen yer kalmadığını ve otellerin dolduğunu ifade etti. Çağlar, yüksek sezon ve uluslararası turistlerin de otellerde konaklıyor olmasıyla iç pazardaki hareketliliğin otelleri doldurduğunu söyledi.

FİYATLAR 3 BİN TL’DEN BAŞLIYOR

Saatçioğlu, şu anki doluluk oranlarının yüzde 75-85’lere kadar çıktığını ve bayramın son boş odaları dolduracağını söyledi. Saatçioğlu, bölgede bayram tatili fiyatları günlük kişi başı 3 bin TL’den başlayıp 15 bin TL’ye kadar değiştiğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir